damian szymanek fotografia żory
Bądź na bieżąco:
Cześć, jestem Damian- fotograf oraz retuszer. Ogromnie się cieszę, że tu jesteś.

„Jeżeli w ciągu dnia nie zrobię czegoś związanego z fotografią, to czuję, jakbym zaniechał czegoś niezbędnego dla mojej egzystencji, na przykład zapomniał się obudzić. Jestem przekonany, że przypadek, który spowodował, że zostałem fotografem, uczynił moje życie w ogóle możliwym”

Richard Avedon

Urodziłem się w Żorach i tutaj też najczęściej pracuję. Prywatnie mąż i ojciec, zapalony sympatyk fantastyki literackiej oraz filmowej, fan ciężkich brzmień muzycznych.

Fotografuję z pasji i zamiłowania. Do uczuć, światła, cienia i kolorów, które razem tworzą. Fotografuję ludzi- tylko wtedy fotografia ma dla mnie duszę, daje bezpośredni kontakt z człowiekiem, pozwala poznać i pokazać w kadrze jego charakter. Lubię prostotę, autentyczność oraz harmonijnie dobrane i stonowane kolory. Wielką dawką inspiracji są dla mnie prace Puchovsky’ego, Kobeissi i Rudnyk.

Zajmuję się również zaawansowanym retuszem stosując niedestrukcyjne techniki usuwania niedoskonałości oraz gradację kolorystyczną. Czasy fotografii cyfrowej wymuszają niejako poznanie, przynajmniej podstaw, postprodukcji, jednak ja zagłębiłem się w temat znacznie bardziej uczestnicząc na licznych kursach i warsztatach.